amavg
Президент Афганістану Ашраф Гані вважає, що дату виведення військ НАТО з країни можна переглянути і перенести на пізніший термін.

У травні 2014 року президент США оголосив про намір вивести всі американські війська з Афганістану до кінця 2016 року. Зокрема, Обама заявив, що до кінця 2014 року чисельність американських військ повинна була скоротитися приблизно з 32 тисяч до 9,8 тисячі солдатів, а до кінця 2015 року – знизитися ще вдвічі.

“Крайні терміни не повинні бути догмами… Якщо обидві сторони або у цьому разі кілька партнерів доклали всі зусилля для досягнення цілей і прогрес цілком реальний, то повинно бути бажання переглянути крайній термін виведення військ)”, – заявив Гані в ефірі телеканалу CBS.

“Президент Обама мене знає. Ми не повинні говорити один одному”, – відповів Гані на питання, чи висловив він цю думку президенту США Бараку Обамі.

Гані особливо побоюється загрози з боку близькосхідного угруповання “Ісламська держава”. Втім, генерал США Джон Кемпбелл заявив в тій же передачі, що ІД навряд чи прийде в Афганістан, оскільки “афганські ЗС цього не допустять”.

У грудні Рада безпеки ООН одноголосно схвалила угоду між НАТО та Афганістаном про присутність в країні нової місії Альянсу з 1 січня 2015 року. Голосування за проектом резолюції відбулося на засіданні РБ ООН щодо ситуації в Афганістані. Нова місія НАТО буде включати близько 12 тисяч військовослужбовців, які займуться навчанням і консультуванням афганських силових структур. Місія оголошена беззбройною. Раніше в РБ ООН була представлена підсумкова доповідь НАТО з операцій Міжнародних сил сприяння безпеки (ISAF) щодо виконання мандата в Афганістані.

Наприкінці грудня в Кабулі відбулася офіційна церемонія з нагоди завершення військової місії НАТО в Афганістані. Як заявив Обама, США мають намір зберегти “обмежену військову присутність в Афганістані”. За його словами, завдання цієї місії буде полягати в “наданні допомоги афганським силам безпеки та у проведенні контртерористичних операцій проти прихильників “Аль-Каїди”.