У 2014 році натовське військово-повітряна угруповання в Прибалтиці було збільшене вчетверо

У 2014 році натовське військово-повітряна угруповання в Прибалтиці було збільшене вчетверо

07/11/2014

Financial Times розповідає про еволюцію програми патрулювання повітряного простору країн Балтії силами союзників по НАТО.
 
Програма Baltic Air Policing була запущена в 2004 році, після приєднання Естонії, Латвії і Литви до Північноатлантичного альянсу. Сенс її був у тому, щоб "дати новим членам можливість не витрачати сотні мільйонів доларів на дорогу бойову авіацію, а пустити свої скромні оборонні бюджети на те, щоб на основі своїх армій створити сили швидкого реагування", - пише кореспондент Марк Оделл.
 
За первісною схемою члени НАТО, змінюючи один одного разу на чотири місяці, виділяли на охорону східних кордонів по 4 літаки. Місцем їх дислокації була обрана колишня база радянських бомбардувальників в Шауляї на півночі Литви.
 
У 2012 році програму зробили безстроковою, а в 2014 році вона зазнала "радикальних змін". У березні Сполучені Штати, які заступили на вахту з січня, з власної ініціативи виділили для патрулювання додатково 6 штурмовиків F-15. Потім, коли естафета перейшла до Польщі і на базі в Шауляї розпочали чергування чотири польських Міг-29, Великобританія додала до них чотири винищувачі Typhoon. Одночасно була введена в експлуатацію друга авіабаза НАТО в естонському Амарі, де розмістилися 4 датських винищувачі F-16, а Франція перекинула на польську базу в Мальборку 4 винищувачі Rafale. Таким чином, натовське військово-повітряна угруповання в Прибалтиці було збільшено вчетверо.
 
Крім того, США на "невизначений термін" відправили 12 літаків F-16 на іншу польську базу в Ласці. Румунія також отримала американські і канадські винищувачі (скільки саме, у статті не уточнюється).
 
Як заявив Financial Times неназваний чиновник НАТО, посилення контингенту було пов`язано з підвищенням активності російських ВПС, які, в свою чергу, теж відреагували на збільшення присутності НАТО в регіоні: 6 винищувачів завоювання переваги в повітрі Су-27 були перекинуті в Білорусію, "багато" інших російських літаків було помічено на раніше не використовуному аеродромі Бутурлинівка біля кордону з Україною.
 
У вересні Польщі, Великобританії, Данії та Франції на чергуванні в повітряному просторі Балтії змінили Португалія, Канада, Німеччина і Нідерланди.

Повернутися до списку публікаційАрхів публікацій

<<< Грудень 2018 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Останні публікації