pupu4af88
Росії слід заявити про свої національні інтереси відразу після розпаду Радянського Союзу. Недостатньо чітку позицію Москви у цьому питанні президент Росії Володимир Путін назвав головною помилкою останньої чверті століття у відносинах із Заходом і НАТО. Про це глава держави заявив в інтерв’ю німецькому виданню Bild, переклад якого в понеділок, 11 січня, опублікований на офіційному сайті Кремля.

«Звичайно, ми самі в цьому винні, що там говорити, тут нікого звинувачувати», — зауважив Путін, говорячи про ті помилки, які зробила Росія у відносинах із зовнішнім світом за останні 25 років.

Він нагадав, які проблеми виникли всередині країни після розпаду Радянського Союзу: скорочення промислового виробництва, розвал соціальної системи, сепаратизм і «очевидна атака міжнародного тероризму».

«Міжнародний тероризм використовувався в боротьбі проти Росії, а хтось або не звертав на це уваги, або, навпаки, підтримував — антидержавним силам Росії надавали підтримку політичну, інформаційну, фінансову, а іноді навіть збройну підтримку надавали, — це для нас очевидний факт. І звичайно, знаєте, в цей момент ми усвідомили, що розмови розмовами, а геополітичні інтереси — це зовсім інша справа», — зізнався Путін.

2 часть интервью ПУТИНА журналистам BILD: Сирия, Турция, НАТО Последние Новости России Мира Европы

СРСР припинив своє існування в 1991 році. Тоді ж були встановлені відносини Росії і НАТО. Через три роки Росія почала брати участь у програмі альянсу «Партнерство заради миру». Москва має постійне представництво в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі. У березні 2014 року після приєднання Криму до Росії відносини загострилися. 1 квітня 2014 року НАТО оголосила про припинення співпраці з Росією.