army_b
Києву пропонують мир на умовах Кремля, або війну до переможного кінця, теж нав’язану Путіним, пише Главред.

Видання нагадує недавню заяву ватажка угруповання «ЛНР» Плотницького, який, в черговий раз проголосив курс на інтеграцію з Росією. Російські ЗМІ відразу ж розтиражували цю «сенсаційну» новину. І заодно ще раз нагадали росіянам – жителі Донбасу повстали через незгоду з «державним переворотом» у Києві. Головною – якщо взагалі не єдиною! – метою якого було позбавити російську мову статусу регіональної.

Отже, риторика пропагандистів – то єдине, що залишається стабільним в Росії, зазначає видання. При цьому російська влада з самого початку окупації заявила потім не раз підтверджувала – інтегрувати в себе «народні республіки» не збирається ні зараз, ні пізніше. В такому випадку, для чого Путін дозволяє своїм маріонеткам обіцяти російську інтеграцію?

Відповідь: щоб довести росіянам і своїм прихильникам на окупованому Донбасі абсурдність українських прагнень інтегруватися в ЄС і НАТО. А Києву подібні безпідставні заяви повинні довести повну відсутність перспектив будь-яких переговорних процесів. Або мир – на умовах Путіна. Або – війна до переможного кінця, теж нав’язана Путіним.

Український політичний бомонд, а слідом за ним і громадськість багато років не звертали уваги на ситуацію у Збройних силах України. Навіть Віктор Янукович вважав, що має армію. А коли він зважився пригнічувати Євромайдан, то виявилося, що з понад 120 000 військовослужбовців і цивільних працівників, можна використовувати в активних діях хіба що кілька тисяч солдатів, констатує «Тиждень.уа». Потім в тій же ілюзії перебували лідери Майдану, які прийшли до влади наприкінці лютого 2014 року.

Причому проблема виявилася не стільки в озброєнні, скільки в якості командних кадрів – повній відсутності волі та ініціативи, неспроможності вирішити найпростіші польові завдання, а саме проведення в заданий період часу колони з пункту А в пункт Б або забезпечення елементарної охорони, згідно з військовим статутом . Незважаючи на існування сотень генералів, досі не з’явилося жодного гідного воєначальника.

Уряд майже втратив час, довірена йому народом. Інтернет-видання «Фокус» нарахував близько 10 завдань, які уряд Арсенія Яценюка і адміністрація Петра Порошенка повинні були вирішити в першу чергу. Зокрема, недопущення популістів в уряд, зниження податкового навантаження для бізнесу, демонополізації галузей, де диктують правила один або два гравці, скорочення бюрократичного апарату, контроль безпідставно завищених цін, в першу чергу – це фармацевтичний ринок і нафтопродукти.