pupupua405
Після розвалу Радянського Союзу, коли зник другий центр сили, у провідних членів НАТО виникло бажання отримати повне задоволення від свого одноосібного перебування на вершині світової слави, влади і благополуччя. Про це президент Росії Володимир Путін заявив в інтерв’ю німецькому виданню Bild, яку опублікував офіційний сайт Кремля.

«Хотіли царювати. Сіли на цей трон. І що далі? Тепер ми обговорюємо кризові ситуації», — зауважив Путін.

На його погляд, у провідних членів Північноатлантичного альянсу пропало бажання звертатися до міжнародного права і Статуту Організації Об’єднаних Націй. «Там, де вони заважали, відразу оголошувалося, що ООН застаріла», — констатував російський президент.

Розширення НАТО на схід Путін назвав головною причиною того, що в світовій політиці досі зберігаються відносини, властиві часів холодної війни.

Глава держави навів витяги з бесід радянського керівництва з німецькими політиками у 1990 році, які раніше ніколи не публікувалися. І процитував слова Егона Бару, який займав різні роки пости міністра з особливих доручень міністра з економічного співробітництва ФРН.

«Він вже був у той час патріархом європейської політики, у нього був свій погляд на майбутнє Європи. Розумієте, він був дуже розумний чоловік. Він бачив у цьому (нерозповсюдження НАТО на Центральну Європу і далі на Схід — ред.) глибокий сенс, був переконаний у тому, що потрібно змінити формат абсолютно, піти від часів холодної війни», — розповів Путін.

«Ми все зробили неправильно, з перших кроків, ми не подолали розколу Європи, — зазначив російський президент. — 25 років тому Берлінська стіна впала, але розкол Європи не був подоланий, невидимі стіни просто були пересунуті на Схід».

СРСР припинив своє існування в 1991 році. Тоді ж були встановлені відносини Росії і НАТО. Через три роки Росія почала брати участь у програмі альянсу «Партнерство заради миру». У березні 2014 року після приєднання Криму до Росії відносини загострилися. 1 квітня 2014 року НАТО оголосила про припинення співпраці з РФ.

В 2004 році до НАТО ввійшли відразу сім держав: Болгарія, Латвія, Литва, Румунія, Словаччина, Словенія та Естонія. На саміті НАТО в Бухаресті в квітні 2008 року було прийнято рішення про прийняття в НАТО Хорватії та Албанії.