yadvyb3ebcПланування військових дій з використанням ядерної зброї і навчання такого роду проводяться як в Росії, так і в НАТО. Про це повідомло джерело у російському військовому відомстві, коментуючи заяву генсека альянсу Йенса Столтенберга про проведення в Росії навчань з відпрацюванням ядерного удару по Швеції в 2013 році.

«Штабні навчання і гри на картах такого роду регулярно проводять обидві сторони, відпрацьовуючи застосування ядерної зброї як за стратегічними цілями, так і на полі бою, — сказав співрозмовник редакції, — в останні роки вони активізувалися з обох сторін, і плановане розгортання в Європі нового покоління тактичних ядерних бомб США також супроводжується підготовкою до їх застосування».

«Я не можу говорити про зміст навчань, про яких згадує Столтенберг — подібна інформація в будь-якому випадку закрита з обох сторін кордону. Однак і в радянський і пострадянський час будь-навчання на тему великої війни в Європі показували неминучість втягування в неї нейтральних держав, при цьому Швеція бере активну участь у маневрах і навчаннях НАТО», — зазначило джерело.

За словами фахівця, певний спад у подібних навчаннях спостерігався тільки у 1990-ті роки, а активізація — після війни в Югославії, коли російське військове і політичне керівництво прийшло до висновку про можливість зіткнення з НАТО на тлі значної переваги альянсу в чисельності військ та їх оснащеності сучасною високоточною зброєю.

«Почалося все практично одразу після війни, коли в США складали перші плани ядерних ударів по СРСР — Totality, Charioteer, Dropshot та інші, які передбачали різні сценарії війни з застосуванням ядерної зброї. На початку 50-х, коли перші серійні спецбоєприпаси були передані Міноборони СРСР, аналогічне планування з регулярними тренуваннями почалося у нас», — розповів співрозмовник natoua.org.