kornata8c
Міністерство оборони Румунії почне переговори з НАТО щодо створення в Чорному морі союзницької флотилії, повідомляє Digi24. Це питання, за інформацією власного кореспондента «Укрінформу» в цій країні, фігурує серед пріоритетів діяльності румунського уряду в 2016 році.

Увійти до складу нової військово-морського угруповання, яку Бухарест хоче бачити в чорноморському регіоні, можуть кораблі ВМС США, Німеччини, Італії та Туреччини. Припускається, що новий флот може бути схожий за структурою з вже існуючими, які не постійно знаходяться в акваторії Чорного моря. Проект знаходиться на контролі у прем’єр-міністра Румунії Дачіана Чолоша і міністра національної оборони Михни Мотока.

Як пояснює Digi24, уряд Румунії перейматися створенням цієї військово-морської структури у зв’язку з посиленням позицій Росії в цьому регіоні, яке проявилося, зокрема, під час операції по приєднанню Криму в березні 2014 року.

В акваторію Чорного моря регулярно заходять військові кораблі США, Великобританії та інших нечорноморських країн-членів НАТО. Так, у жовтні 2015-го там був американський ракетний есмінець «Портер», який провів навчання з кораблями ВМС України і берегової охорони Грузії, відвідав Одесу і Батумі.

Час перебування кораблів нечорноморських держав в акваторії Чорного моря обмежений 21 цілодобово. Цей термін визначений Конвенцією Монтре, підписаної 21 липня 1936 року низкою країн — СРСР, Туреччиною, Британією, Францією, Болгарією, Румунією, Грецією, Югославією, Австралією і Японією.