Канцлер Німеччини Ангела Меркель в ході свого візиту до Великобританії надала спецслужб цієї країни дані про Росії, пише The Times. Конфіденційна зустріч політика з керівниками MI5 (контррозвідка) Ендрю Паркером, MI6 (розвідка) Алексом Янгером і главою радіоелектронної розвідки ЦПС Робертом Ханниганом відбулася в жовтні поточного року, відзначає The Telegraph.

Видання зазначає, що у заміській резиденції глави британського уряду Чекерс спецслужби поділилися з Меркель даними про загрозу, що виходить від міжнародної терористичної організації «Ісламська держава». Канцлер, в свою чергу, передала інформацію про президента Росії Володимира Путіна, нестабільності на Україні та ситуації в Криму. Зустріч пройшла у присутності прем’єр-міністра Девіда Кемерона.

За даними газети, надані Великобританією дані виявилися для Меркель «дуже інформативними». За інформацією РИА Новости, вони також стосувалися іноземних бойовиків, які воюють в Сирії та Іраку, і загрозу радикалізації. Джерело видання в канцелярії прем’єр-міністра країни зазначив, що «було тривале обговорення Сирії і Росії».

9 жовтня повідомлялося, що Кемерон провів переговори з Меркель у своїй резиденції, розташованій у графстві Бакінгемшир. За робочою вечерею лідери країн обговорили боротьбу з ІГ, а також ситуацію в Сирії і на Україні. Також сторони погодилися, що Євросоюз повинен залишити в силі санкції проти Росії до виконання мінських угод у повному обсязі. Крім того, політики висловилися за надання фінансової та іншої допомоги Україні.