stoltenbergДля участі в місії НАТО з патрулювання повітряного простору країн Балтії до Литви в четвер прибули чотири винищувачі Міг-29 ВПС Польщі. Літаки приземлилися з затримкою на кілька годин на авіабазі Зокняй, звідки здійснюється патрулювання.

Як пояснила представник авіабази зв’язків з громадськістю Єва Гульбинайте, затримка викликана метеорологічними умовами.

Раніше міноборони Литви повідомляло, що польські винищувачі прибудуть в Литву 5 січня. “Остаточний графік початку допоміжної частини місії узгоджується національним командуванням з керівництвом НАТО, після чого він передається нам”, – пояснили у військовому відомстві причину зсуву за термінами.

У складі контингенту Польщі, який прибув з місця постійної дислокації у Миньску-Мазовецькому, де розквартирована 23-я база тактичної авіації, близько 100 осібк. Для польських ВПС це вже шоста місія в Литві. Четвірка Міг-29 ВПС Польщі посилить італійський контингент, який з чотирма винищувачами Eurofighter Typhoon заступив в останній день 2014 року на чергування на авіабазі Зокняй.

Країни Балтії не мають необхідної авіації для контролю за своїм повітряним простором. З 2004 року його забезпечують, змінюючись кожні чотири місяці, їх партнери по НАТО. До весни 2014 року вони четвіркою винищувачів базувалися в Зокняй. З квітня патруль подвоєний. Крім того, інша частина місії (ще чотири винищувачі) розміщується в Естонії на авіабазі Емарі.