Юозас Олякас
Міністр оборони Литви Юозас Олякас підтвердив факт передачі Україні військових приладдя, домовленість про які була досягнута раніше.

“Це військові засоби, як гарно назвав президент Петро Порошенко – елементи озброєнь, тобто те, що потрібно збройним силам України”, – сказав Олякас. Розповісти про цю допомогу докладніше він відмовився.

Оляскас зазначив лише, що Литва підтримує Україну і готова продовжувати надавати їй допомогу.

Рраніше повідомлялося, що Україна, Литва і Польща зміцнять військове співробітництво і прискорять створення міжнародної військової бригади. Угода про створення спільної військової бригади може бути готовий найближчим часом.

Про це сказав віце-прем’єр і глава міністерства оборони Польщі Томаш Семоняк після телефонної розмови з міністром оборони України Степаном Полтораком, пише портал wPolityce.pl.

В ході розмови обговорювалися теми зміцнення військового співробітництва Польщі та України, а також відмова Києва від позаблокового статусу і ситуація в Донбасі.

Польський віце-прем’єр, який у понеділок розмовляв з міністром оборони Литви, Юозасом Олекасом, додав, що передав Полтораку позицію Литви, яка також готова прискорити створення міжнародної бригади.

– Зараз, після підписання договору щодо бригади триває робота над технічною угодою. Ми визначили, що в перших місяцях наступного року вдасться його підписати, – заявив міністр.

Семоняк також прокоментував рішення українського парламенту щодо відмови від позаблокового статусу країни.

– Я запевнив міністра Полторака, що Польща на форумі НАТО буде підтримувати партнерство з Україною – сказав Семоняк. – Це рішення українських властей зрозуміло. Якщо виявилося, що статус позаблокової держави не гарантує безпеки та інтегральності України, то немає нічого дивного в тому, що Україна буде шукати нові можливості. Незалежно від того, який шлях обере Україна, здається, що це рішення носить контекст європейських і натовських прагнень. Воно не повинно порушувати сильних емоцій, воно цілком зрозуміло.