Ту-22М3

Збройні сили Росії проводили в 2013 році навчання, які імітували нанесення ядерного удару по Швеції. Про це стверджується в доповіді генсека НАТО Йенса Столтенберга, опублікованому на сайті Північноатлантичного альянсу.

«У рамках масштабного переозброєння військові маневри і навчання в Росії досягли рівня, небаченого з часів холодної війни. За останні три роки Росія провела, принаймні, 18 масштабних навчань, в деяких з них брали участь понад 100 тисяч військовослужбовців. Ці навчання включали в себе моделювання ядерних атак на союзників по НАТО і його партнерів (наприклад, імітація нападу на Швецію у березні 2013 року)», — йдеться в доповіді.

Як зазначає шведське видання The Local, навчання проходили поблизу східної межі Стокгольмського архіпелагу й викликали бурхливу реакцію в ЗМІ, оскільки шведські військові тоді не змогли оперативно відреагувати на них, бо багато солдатів перебували у відпустках.

У квітні 2013 року шведська газета Svenska Dagbladet повідомляла, що 29 березня шведські радари зафіксували два ракетоносці-бомбардувальники Ту-22М3 і чотири винищувачі Су-27, які зблизилися з повітряним простором Швеції. За даними видання, тоді ВПС Росії відпрацьовували можливість удару по Стокгольму і півдню Швеції.

У Міноборони Росії поки ніяк не відреагували на доповідь.

3 лютого керівництво ВМС НАТО заявило, що активність російських підводних човнів досягла рівня холодної війни. Начальник військово-морського командування альянсу віце-адмірал Клайв Джонстон зазначив, що збільшена інтенсивність походів російських субмарин поєднується зі зростанням їх технічних характеристик.

Внаслідок цього стрибка російські субмарини сьогодні «володіють більшою автономністю, кращими системами і вільніші у виборі можливих варіантів дій», – констатував експерт. Крім того, представник НАТО зазначив «зростання професіоналізму російських моряків, які управляють своїми човнами».