klincea3e19a72a1

Росія націлить свою ядерну зброю на об’єкти НАТО у відповідь на спроби Північноатлантичного альянсу «втягнути в свою орбіту все нові країни». Про це в четвер, 24 листопада, заявив перший заступник голови комітету ради федерації з оборони і безпеки Франц Клинцевич, передає КуПол.

«Генсек НАТО (Йенс Столтенберг — прим. «Стрічки.ру») вважає, що Росія повинна сприйняти як вільне волевиявлення народів перетворення суміжних країн у плацдарми для можливих ударів по її території», — зазначив він. При цьому Клинцевич назвав «верхом лицемірства маскувати спроби встановлення світової гегемонії розмовами про верховенство принципів свободи і демократії».

Сенатор уточнив РІА Новини, що «коли ми говоримо про ядерну зброю, ми говоримо про ядерний боєприпас, який може бути розміщений на носії в наземному стаціонарному, мобільному, морському і повітряному зброю».

Раніше 24 листопада Столтенберг висловив незгоду з позицією Москви, яка вважає, що процес розширення альянсу в Центральній і Східній Європі провокацією. «Не НАТО розширюється, а Польща, Естонія, Латвія, Литва, Угорщина самі висловили бажання вступити до альянсу», — заявив генсек. За його словами, «Росії слід розслабитися і прийняти те, що сусіди можуть самі вибирати свій шлях».

21 листопада президент Росії Володимир Путін пояснив гостру реакцію країни на розширення НАТО. За його словами, занепокоєння Москви викликає той факт, що Вашингтон грає ключову роль у прийнятті рішень альянсу. Глава держави зазначив, що коли яка-небудь країна стає членом альянсу, їй «дуже важко чинити опір тиску з боку такої великої країни — лідера НАТО, як США».

У той же день голова комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Віктор Озеров повідомив, що Росія буде посилювати повітряно-космічну оборону у відповідь на розміщення системи ПРО США в Європі. За його словами, Москва буде змушена «задіяти додаткові сили», в числі яких розміщення ракетних комплексів «Іскандер» і С-400 в Калінінградській області, а також створення нових формувань в Західному і Південному військових округах.