Томаш Семоняк

«Наша ніва» повідомила про подробиці інтерв’ю, яке дав міністр національної оборони Томаш Семоняк польському радіо RMF FM. Він сказав, що Польща готова одержувати і виконувати будь-які замовлення з України. А також, що промисловість Польщі повністю відкрита. Так що замовлення можуть здійснюватися в будь-який час. У Варшаві можуть бути розглянуті будь-які пропозиції України, які стосуються поставок зброї.

Україна може не переживати, тому що Польща вже в найближчий термін почне допомагати українським військовим. Вони вже скоро будуть отримувати нове спорядження. А також солдатам буде переправлена зимова уніформа. З харчуванням теж проблем не буде. Тому що їх забезпечать харчовими пайками за стандартами НАТО. Всі ці речі будуть передані з Польщі в Україну з другим транспортним конвоєм. Так що українські військовослужбовці вже дуже скоро отримають все необхідне. Польща раніше вже відправляла гуманітарний конвой для України. Це було ще в серпні 2014 року. Тоді солдати теж отримали дуже необхідні речі для них. Україна дуже вдячна, що Польщі не залишається в стороні таке складно час.

19 вересня 2014 року був підписаний договір про формування литовсько-польсько-української бригади. Зараз між сторонами дуже активно походять обговорення про здійснення спільного формування даної бригади. Таке формування буде вигідно для всіх країн. У Польщі буде розташовуватися міжнародне військове з’єднання. Чисельність солдатів в ньому буде 4500 осіб. А ось створення бригади для України дає нові можливості. Україні зараз це дуже необхідно. Насамперед ці можливості передбачають підготовку українських офіцерів і солдатів за стандартами НАТО.