porstol8aa7
На Україні почне працювати представництво НАТО. Відповідну угоду було ратифіковано Верховною Радою 4 лютого.

Український парламент схвалив угоду про статус представництва Північноатлантичного альянсу, підписану у вересні 2015 року. «За» проголосував 251 парламентарій, «проти» — сім. Представництво буде складатися з офісу зв’язку та центру інформації і документації.

Підрозділ Альянсу в Києві сприятиме розширенню співробітництва України з НАТО, а також надаватиме консультаційну допомогу державним органам країни.

У грудні 2015 року президент України Петро Порошенко затвердив план допуску іноземних військ на територію країни в 2016 році. Згідно з документом, у навчаннях можуть бути задіяні кілька тисяч військовослужбовців з країн НАТО.

У тому ж місяці Порошенко, виступаючи на форумі депутатів місцевих рад пропрезидентського блоку «Солідарність», сказав, що головна мета Києва — вступити в Євросоюз і НАТО. Раніше він неодноразово заявляв, що питання вступу країни в Північноатлантичний альянс буде проведено всенародний референдум. На думку глави держави, плебісцит може відбутися не раніше ніж через п’ять-шість років, пише avtohim.net.