США мають намір переглянути плани на випадок непередбаченого збройного конфлікту з Росією, пише Foreign Policy. Міністерство оборони країни прийняло таке рішення вперше з часу закінчення холодної війни в 1991 році.

«Враховуючи ситуацію, що склалася в області безпеки, а також дії Росії, стало очевидно, що необхідно доповнити ці плани відповідними діями на випадок можливої агресії проти союзників по НАТО», — розповів один з джерел видання. За його словами, сценарії розвитку конфлікту передбачають як дії США в рамках НАТО, так і поза структури Північноатлантичного альянсу.

В обох випадках розглядається ймовірність вторгнення Росії в країни Балтії. При цьому враховуються різні варіанти нападу — від кібератак до застосування ядерної зброї.

Відзначається, що американське військове відомство постійно розглядає плани на майбутнє, однак робота ведеться «в залежності від їх важливості і від того, наскільки ймовірні ті чи інші події». В даний час, підкреслили в Пентагоні, необхідні зміни будуть внесені з урахуванням геополітичних реалій, у яких Росія розглядається не як партнер, а як потенційна загроза.

20 серпня глава Пентагону Ештон Картер заявив, що Росія в багатьох аспектах веде себе «антагоністично». Він зазначив, що РФ представляє серйозну загрозу для Сполучених Штатів через розміру своїх ядерних арсеналів. «Силова частина, як пояснив він, полягає в нарощуванні військової могутності США, в той час як збалансована частина передбачає продовження діалогу з Росією, оскільки її поведінка «неоднозначно».

У липні найбільшою загрозою для нацбезпеки Росію назвала міністр Військово-повітряних сил США Дебора Чи Джеймс.